Yatılı Yabancı Bakıcı

Yatılı yabancı bakıcı; bebek & çocuk bakıcılığı haricinde evde yaşlı veya hastanede yatalak hasta bakıcısı olarak da haftanın 6 günü yatılı kalarak 1 gün / 24 saat izin kullanarak çalışır. Yatılı yabancı bakıcılar, bir ailenin veya bireyin evinde yaşayarak çocuk bakımı, yaşlı bakımı, hasta bakımı veya ev işleri gibi hizmetler sunan, yabancı bir ülkeden gelen bakıcılardır. Genellikle yabancı bakıcılar, ailenin ihtiyaçlarına uygun olarak çocuklara veya yaşlılara bakım sağlarlar ve aynı zamanda yabancı bir dil ve kültürü evin içine getirirler.

Yatılı Yabancı Bakıcı Görev & Sorumlulukları

İşte yatılı yabancı bakıcıların görevleri ve sorumlulukları hakkında daha fazla bilgi;

  • Disiplinli olmalı,
  • Sorumluluk alabilmeli,
  • İşini dikkatli ve özgüvenle yapmalı,
  • Acil durumlarda yapılması gerekenleri yapmalı,
  • Gerektiği durumlarda çalışma saatlerinde esnek olmalı,
  • Bakımını yaptığı kişiye güleryüzlü ve merhametli 
  • Aile veya hasta yakınları ile sağlam iletişim kurmalı,
  • Hijyen ve temizlik konusunda gerek vücut gerek ise yaşam alanı temizliğine dikkat etmeli,
  • Sağlıkla ilgili her türlü geliştirme ve bakımı sunmalı,
  • Güvenli ve enerjisi yüksek etkili bir ortam yaratmalı,

Yatılı Yabancı Bakıcı Hizmeti 

Çocuk & bebek veya yaşlı hasta bakım hizmeti gibi profesyonel yatalak bakıma muhtaç bireyin motivasyonu yüksek tutularak ve saygı gösterilerek sağlanır. Evde yada hastanede sağlık hizmeti sağlayıcıları ile aile üyeleri birbiri ile iyi bir iletişim kurmalı, bakım alan hastanın ise kendi sağlığını etkileyen diğer konularla ilgili kararlara mümkün olan en geniş ölçüde katılabilmesini sağlamanın doğru yoludur.

Sağlanan hizmet düzeyine bağlı olarak, profesyonel bir yatılı bakıcı bebek yada çocuk bakımında da yaşlı hasta bakımında da kişisel hijyen, çamaşır yıkama ve hafif temizlik konularında yardımcı olabilir. Yatılı bakıcı aynı zamanda planlama, ulaşım ve tıbbi randevulara ve sosyal katılımlara refakat etme de dahil olmak üzere müşterinin kişisel günlüğünü koordine etmeye yardımcı olabilir.

Yatılı Yabancı Bakıcı ücretleri

Yatılı yabancı bakıcı ücretleri birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında coğrafi konum, bakıcının deneyimi, sağladığı hizmetlerin türü ve çalışma saatleri bulunur. Genellikle yabancı bakıcılar, yatılı bakıcılara göre daha yüksek bir saatlik veya aylık ücret talep edebilirler. Ücretler, ayrıca yaşadığınız coğrafi bölgeye ve ailenin özel ihtiyaçlarına göre değişebilir.

Yatılı yabancı bakıcılarla işbirliği yapmadan önce, iş anlaşması yazılı olarak düzenlenmelidir. Bu anlaşma, ücreti, çalışma saatlerini, tatil ve izin politikalarını ve diğer ayrıntıları içermelidir. Yasal gereksinimlere uyulması da önemlidir, özellikle çalışma izinleri ve çalışma koşulları açısından. Bakıcıların referanslarını kontrol etmek ve deneyimlerini değerlendirmek de önemlidir. Ayrıca, yatılı yabancı bakıcılarla dil ve kültür farklılıkları konusunda açık bir iletişim sürdürmek önemlidir.

Yatılı Yabancı Bakıcı Arıyorum 

Yatılı yabancı bakıcı arıyorum, diyorsanız. Yatılı bakıcı arayanlar, genellikle bakıcılık hizmeti için evde çocuk & bebek yada hastanede refakatçi olarak Türk veya yabancı bakıcı arıyorum, diyen işverenlere yatılı bakıcı ihtiyacı bulunan ailelere personel temin ediyoruz.

ARA