Filipinli Dadı

Aileniz için doğru Filipinli dadı adayını Doruk Bakıcı Danışmanlık ile kolayca bulun. Bebek ve çocuk bakım için evlatlarına en iyi dadıyı tutmak isteyen işveren ailelere “en uygun bakıcı” veya dadı adayını bulma konusundaki kararlılığımız insan kaynakları hedeflerimiz arasında olup 2005’den beri süreklilik konusunda kararlıyız.  

Filipinli Bakıcı

Alaga‘ Filipinli dadıların baktıkları çocuk için kullandıkları bir terimdir. Aynı zamanda ‘bakım’ veya ‘önemseme’ dikkatli ol anlamına gelir.

Filipinler’de 600.000 ila 2.5 milyon ev işçisi olduğu tahmin ediliyor. Ülke dışındaki, Filipinli dadılar ülkenin en çok para gönderenleri arasındadır. Filipinler’in, Uluslararası Çalışma Örgütü; kadınlar, ülkedeki ev işçilerinin %84’ünü oluşturduğunu raporlamaktadır. Buna karşılık, Filipinlerin geleneksel işgücünün sadece %38’i kadınlardan oluşuyor.

Bazı filipinli dadılar için “para” yeterince teşvik edici olabilir, ancak Filipinli bakıcınızın çocuğunuza en iyi bakımı vermesini sağlamanın en iyi yolu, onu ailenin bir parçası gibi hissettirmektir. 

Filipinli Dadı Ne Demek? Ne İş Yapar? 

Filipinli dadı; eğitimli, sakin, sabırlı, sevgi dolu, özenli, şefkatli olmaları ve çocuk bakımı konusunda profesyonel kişilerdir. 

Filipinli dadılar; en iyi güncel genel bilgiye sahip olmaları ve küçük olgular ile mutlu olmayı başaran, aileyi memnun etmeyi amaçlayan aynı zamanda işverenlerinin talimatlarını takip etmekte başarıdırlar. 

Filipinli dadı, gündüzlü yada yatılı kalarak evde bakımını üstlendiği bebek ve çocuğun en iyi şekilde gelişimine destek olmakla birlikte iyi derecede yabancı dil (İngilizce) konuşabilmesini sağlayan ev öğretmenidir. 

Filipinli Dadıların Doğal Yetenekli Bakıcılar Olmasının 10 Nedeni? 

Göz bebeğimiz çocuklarımıza bakması için bir Dadı tutarken, doğal olarak kararınızı verirken son derece dikkatli olmalısınız. Ön yargılarınız için tüm gerçekleri ile referanslı deneyime sahip, baştan sona incelenmiş bir aday isteyeceksiniz. Uyruğu söz konusu olduğunda, yeni anneler bazı çeşitli sorularla karşı karşıya kalabilirler. Örneğin, ‘Filipinli dadılar nasıldır?’ 

Tüm uluslardan dadıların her birinin kendine özgü avantajları vardır. Yine de bu yazıda Filipinli dadıları ve onların bakım konusunda doğal özelliklerini keşfedebilirsiniz. Filipinli bakıcı adaylarını yakından tanıyabilirsiniz.

1.Aile ve Çocuk Odaklı 

Filipinli insanlar inanılmaz derecede aile ve çocuk odaklıdır, genellikle tek bir hanede 3 nesil yaşar. Filipinli bir dadı tutmanın en önemli avantajlarından biri, tüm aile üyelerine karşı doğuştan gelen sevgi ve saygıdır. Filipinli kız ve erkek çocuklar, kardeşlerine küçük yaşlardan itibaren yüksek düzeyde şefkat aşılayarak, onlara büyük özen göstermeye teşvik edilir. 

2.İyimser 

Filipinli dadıların bir başka güzel ve tanımlayıcı özelliği de özverileri ve iyimserlikleridir. Bir mücadele olsun ya da olmasın, ailelerinin geçimini sağlamak için çok çalışacaklar. Bu, kendi çocuklarınıza aşılamak isteyeceğiniz iyimserlik ve olumlu düşünce düzeyidir. 

3.Kibar 

Filipinli biriyle tanışana kadar kibar olduğunu asla bilemezsin. Herkese en üst düzeyde saygıyla davranan harika insanlar. Bu, çocuklarınızın birlikte yetiştirilmesi için harika bir örnek. 

4.Lezzetli Yemekler  

Filipinli kadınların bir başka harika özelliği de harika yemeklere olan aşklarıdır. Birçok genç Filipinli kız, küçük yaşlardan itibaren anneleriyle birlikte yemek yapmayı öğrenmeye teşvik edilecek. Çocuklarınızın tutkulu bir şeften harika, sağlıklı yiyecekler alacağını bilerek rahatlayabilirsiniz. Daha ne isteyebilirsin? 

5.Yüksek Talep Var 

Filipinli dadılar giderek daha popüler hale geliyor ve bunun da iyi bir nedeni var! Onları dünyanın her yerinde, Londra, New York, Hong Kong, Dubai ve daha fazlasında ailelerle çalışarak bulabilirsiniz! 

6.Akıcı İngilizce 

Filipin halkının büyük çoğunluğu için İngilizce ikinci dildir. Bu, dadınızla herhangi bir komplikasyon olmadan iletişim kurabileceğiniz anlamına gelir. Buna ek olarak, araştırmalar, çok dilli insanların, özellikle diğer insanların duyguları söz konusu olduğunda, daha derin bir empati ve anlayış duygusuna sahip olduğunu göstermektedir. Bu, onları küçük çocuklara bakma ve ihtiyaçlarını yorumlama konusunda mükemmel kılar. 

7.Çalışkan ve Enerjik

Filipinliler çalışkandırlar ve sürekli mükemmellik için çabalarlar. Bu, doğuştan gelen başarılı olma arzusundan değil, aynı zamanda ailelerine bakmakla yükümlü olduklarından kaynaklanmaktadır. Filipinli kadınların çoğunluğu sadece kendileri için kazanmakla kalmayacak, bu nedenle kariyerlerini inanılmaz derecede ciddiye alacaklarından emin olabilirsiniz. 

8.Huzurlu 

Genel olarak konuşursak, Filipinli kadınlar sessiz ve huzurlu bir yaşam tarzı yaşarlar. Bu, yatılı bir bakıcınız varsa, izin günlerinde çok sessiz ve saygılı olmalarını bekleyebilirsiniz. 

9.Fedakar 

Filipinli dadılar her zaman mükemmellik için çabalarlar ve işverenlerini memnun etmek için ne gerekiyorsa yapacaklardır. Bu, çok çalışacakları ve sizin için fazladan yol kat edecekleri anlamına gelir. Fazladan yardıma ihtiyacınız olursa, çağrıldıklarında fedakarlık yapmaya hazır olacaklarını bilmek güzel. 

10.Esnek Tatiller – Seyahat Engelsiz 

Filipinli dadılar genellikle tatillerini sadece eve dönmek ve ailelerini ziyaret etmek için kullanırlar. Bu, her zaman tatil talep etmeyeceklerinden emin olabileceğiniz anlamına gelir. 

SONUÇ

Bebek veya çocuklarınıza bakması için doğuştan yetenekli bir bakıcı arıyorsanız, Filipinli Dadı en doğru ve uygun bakıcı olduğuna emin olabilirsiniz.. Ailenize ve çocuklarınıza gözle görülür, harika bir katkı sağlayacaklardır. Ayrıca da evinize sıcaklık ve şefkat havası getirecekler. Eşsiz bir mizah anlayışına sahip, alçak gönüllü, yürekli ve sevecen insanlardır. Türkiye’ye getirecek bir çok dadı varken, neden bu kadar çok insanın Filipinli Dadılar ile çocuklarını büyütmek için onları ülkemize getirmek ve evinde çalıştırmak istemesine şaşırmamalısınız.