Filipinli Dadı

Son yıllar da ailelerin bebek, çocuk bakımı için ingilizce bilen bakıcı ararken, en çok tercih ve talep ettiği bakıcı grubu, filipinli dadı oluyor. Peki, aileler neden filipinli dadı arıyorum, diyerek, ingilizce bilen dadı aramaktadır. Bununla ilgili olarak sizlere, filipinli dadılar hakkında önemli olan bilgileri, kişisel özellikleri, çalışma şekli, eğitimleri, tecrübeleri ve ücretleri hakkında kısaca bilgi vermek isteriz. 

Filipinli dadı fiyatları ne kadar? sıkça sorulan soruların başında geldiği gibi,  filipinli dadı ile filipinli bakıcı arasında fark var mı? sorusu da sıkça aldığımız sorulardan biridir. Tabiki bir fark var, genellikle dadılar, yenidoğan bakımı konusunda profesyonel hizmet sunan bakıcı grubu diyebiliriz, fakat filipinli bakıcı ise genellikle 1 yaş ve üzeri çocukları olan ebeveynlerin talep ettiği bakıcıdır. Dadı kavramı aslında hepimizin bildiği üzere geçmişe dayanmaktadır. Biraz geçmişe giderek hatırlarsanız, dadı; kişisel becerileri ve çocuk bakımı konusunda daha kapsamlı hizmet veren kişilerdir. Örneğin; çocuğun gelişimi, kişisel becerilerini geliştirmesi, dil öğrenmesi ve benzeri özellikleri öğrenmesine yakından destek olan kişilerdir. Filipinli dadı; çocuğun gelişimi konusunda hizmet verenken, filipinli bakıcı ise; çocuğun odasının temizliğinden, kişisel gelişimi, dil öğrenmesi ve ebeveynlerin beklentisine göre evin işlerine yardımcı olmasına kadar değişmektedir.

Filipinli Dadı Ajansı

Filipinli Dadı Kimdir, Özellikleri Nelerdir?

  • Eğitimli (genellikle kolej ve üniversite mezunu),
  • İyi derece de ingilizce bilen ve öğretebilen,
  • İşverenlerine ve aile bireylerine karşı aşırı derece saygılı,
  • Sevgi dolu ve merhametli (bebek ve çocukları seven, duygusal kişilerdir),
  • Deneyimli (Dünya’nın çeşitli ülkelerinde görev yapmış kişilerdir),
  • Aşırı güleryüzlü (küçük şeylerle bile mutlu olabilen kişilerdir),
  • Hizmet odaklı,
  • Her ortama kısa sürede ayak uydurabilen,
  • Aile ile birlikte seyahat etmeyi seven,
  • Disiplin ve kurallara göre hareket etmeyi severler.

Filipinli Dadı Çalışma Şekli

Filipinli dadı ve bakıcı çalıştırmak istiyorsanız,  gündüzlü mü veya yatılı olarak çalıştırabilirsiniz. Gündüzlü olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya başta olmak üzere bir çok ilda gündüzlü çalışabilecek filipinli bakıcı bulabilirsiniz. Genellikle ama hızlı ve kolayca bulabileceğiniz ve çalıştırabileceğiniz filipinli dadı ise yatılı olarak çalışandır. 

Filipinli Dadı Ücretleri

Filipinli bakıcı fiyatları genellikle geçmiş yazılarımız da bahsettiğimiz gibi çalışma şekline bağlı olarak 900 $ –  1300 $ USD arası dolarla çalışmaktadır. 2021 bakıcı ücretleri yazımız da paylaştığımız gibi 2020 yılındaki bakıcı ücretleri devam etmektedir.

Aradığınız filipinli bakıcı ve dadı hakkındaki tüm bilgileri blog sayfamız da bulabilirsiniz.