Filipinli Bakıcı

Ülkemizde İngilizce bilen bakıcı arayan aileler, Filipinli bakıcı ile çalışmaya öncelik vermektedirler. Bebek, çocuk bakıcısı ve dadı olarak çalışan yerli bakıcıların fiyatlarının yüksek olması ve yatılı çalışmakta zorlanan yerli bakıcılar yerine şimdilerde ise aileler çocuk bakıcısı olarak yatılı Filipinli bakıcı adayına öncelik vermektedir. Filipinli bakıcılar, uyumlu olması çocuklarla iyi iletişim kurması yumuşak başlı ve  saygılı olması da anne ve babaların çocukları için yatılı Filipinli bakıcı tercih etmesine neden olur.

Filipinli bakıcı ‣ filipinli bakıcılar

Çocuk bakıcısı tutmanın ailelere kazandırdığı faydalar şüphesiz saymakla bitmez. Ailenin eli ayağı olan, çocukların rehberliğini yapan bakıcılar, çocukların gelişimini olumlu yönde etkiliyor. Filipinli bakıcılar, son yılların en popüler bakıcılık hizmetleri arasında yer alıyor. Peki, Filipinli bakıcılar nereden çıktı? Yabancı bakıcıların sahip olduğu eğitim, disiplin , yabancı dil, yatılı kalabilme gibi özellikleri anne ve babalar için cazip gelen özellikler arasında bulunuyor.

Çocuğun bakıcıyla geçireceği zamanın maksimum kalitede olmasını isteyen aileler eğitimli oyun ablası ya da yabancı dadı tercihinde bulunuyor. Yatılı ve tam zamanlı bakıcı konusunda engel oluşturmayan Filipinli bakıcılar ön plana çıkıyor. Filipinli bakıcıların çocuk eğitimi üzerine aldığı eğitimler, tecrübeleri, yabancı dil avantajı gibi birçok etken ebeveynleri Filipinli bakıcılara yönlendiriyor. Yabancı dadı çocuklara farklı kültürler kazandırmanın yanı sıra yabancı dili de tüm incelikleriyle öğretiyor. Yabancı dadıların artılarıyla birlikte eksileri de bulunuyor. Elbette bu eksileri artıya dönüştürüp, avantaj sağlamak mümkün olabilir.

Filipinli Bakıcılar Hakkında

Filipinli bakıcıların anadilleri dışında hakim oldukları dil İngilizcedir. Şüphesiz Filipinli dadıların en büyük artısı yabancı dil eğitimini çocuklara mükemmel bir şekilde vermeleridir. Eğitim kurumlarında gramer ağırlıklı verilen yabancı dil eğitimi ne yazık ki çok etkili olmuyor. Filipinli bakıcı çocukla tekniğe takılmadan doğal yollardan iletişim kurduğu için çocuk dili doğrudan, kulak aşinalığı ve pratikle öğrenme şansı buluyor. Çocukların kişisel gelişimini olumlu yönde etkileyen, son derece donanımlı olan Filipinli bakıcılar anne babalar için de birçok açıdan avantaj sağlıyorlar. İngilizce diline hakim olan Filipinli bakıcılar çocukların zorlanmadan kolaylıkla İngilizce öğrenmeleri konusunda fayda sağlıyorlar.

Filipinli Bakıcı Özellikleri Nedir?

Filipinli bakıcılar belli bir düzen ile yetişmiş, disiplinli kişilerdir. Çocuklarla eğlenceli oyunlar oynayıp keyifli vakit geçirirken aynı zamanda onlara bir şeyler öğretmesi gerektiği zaman gerekli disiplini sağlar ve çocuklara sıkılmayacakları şekilde bilgiyi aktarır. Tüm bu özellikleri taşıyan Filipinli bakıcılar, çocukların enerjik yapısına ayak uydurur. Filipinliler yapı olarak dünyanın her yerinde pozitif enerji veren, mutlu ve neşeli kişiler olmaları sebebi ile özellikle hizmet sektöründe en çok tercih edilen kişiler arasında yer alıyorlar. Kültürel olarak çok güçlü olan ve Asya kültürünün tüm inceliklerini taşıyan Filipinliler güler yüzlü, hoşgörülü ve oldukça saygılı insanlar olarak biliniyorlar.

Yatılı Filipinli Bakıcı mı Arıyorsunuz?

Tam zamanlı bakıcı desteği duyan aileler yatılı bakıcı konusunda her zaman şanslı olamıyor. Filipinli bakıcılar ise çocuklara tam zamanlı bakım sağlama konusunda gönüllü oluyorlar. Yatılı Filipinli bakıcı bulmak hiç zor değil aksine oldukça kolaydır. Akşam davetlerine, ve bazı etkinliklerine katılmak zorunda olan ailelerin en büyük kurtarıcısı Filipinli dadılar olarak öne çıkıyor. Çocukları için her zaman en iyisini ve güzelini isteyen anne ve babalar küçük yaşlardan itibaren yabancı dil eğitimi almaları için Filipinli bakıcıları tercih edebiliyor. Çocuk bakıcısı alanında çok iyi referanslara sahip  olan Filipinli bakıcılar bebek ve çocuk bakımı hususunda sıcakkanlı olmaları nedeniyle de tercih ediliyorlar.

Filipinli Bakıcı 1 Numara mı?

Günümüzde bebek bakıcılarından beklenen hizmetler, ve bakıcının taşımış olduğu özellikler ve yetenekler oldukça değişiklik gösteriyor. Artık bebek bakıcılarının sadece güvenilir ve temiz olmaları yetmemek ile birlikte çocuklara katacakları değerler de göz önünde bulunduruluyor. Filipinli bakıcıların resmi dili İngilizce ve Filipincedir. İngilizce bilmeyen kişiler için Filipinli bakıcı ile iletişim kurmak, diyaloga girmek oldukça zordur. Elbette bu aşamada durumu avantaja çevirip çocukla birlikte yabancı dil öğrenmek aileler içinde avantaj sağlayabiliyor. İletişim ilk başlarda zor olsa da zaman içinde bakıcı ile sağlam bir iletişim zemini oluşturulabiliyor.

Filipinli Bakıcılar

Filipinli bakıcılarla başlangıçta kültür farklılığı yaşayabilirsiniz. Ancak bu kısa sürede çözülecektir. Bakıcı ile kültür farkını yenmek, uyum sorununu aşmak için ebeveyn ve bakıcının birlikte geçirecekleri zamanlarını çoğaltmak, bu aşamada bakıcıyı gözlemlemek ideal bir davranış olacaktır. Yurt dışındaki ülkelerde çalışan Filipinlilerin birçoğu yüksek okul ve üniversite gibi eğitimlere sahip olarak dikkat çekiyorlar. Yapılan araştırmalar ve verilen referanslar sonucunda bakımını üstlendikleri çocuklara tıpkı kendi çocuklarıymış gibi sevgiyle sahiplendikleri gözlenen Filipinli bakıcılar her yönüyle farklarını ortaya koyuyorlar.

Neden Filipinli Bakıcı?

Kişisel bakımlarına özen gösteren, temiz giyinen ve hijyene önem veren Filipinliler iş disiplinleri ile de oldukça beğeniliyor. Bebek ve çocuk bakıcılarında aranan temel özellikleri üzerlerinde taşıyan Filipinli bakıcılar, kaliteli hizmet vermelerinin yanı sıra, doğru iletişim kurmaları sebebiyle de tüm dünyada birlikte çalışmak istenen kişiler olarak tercih ediliyorlar. İyi eğitim almış, vizyonu geniş, donanımlı bakıcılar aileler tarafından daha sık tercih ediliyor. Bu gibi özellikleri taşıyan Filipinli bakıcılar bu yüzden çocuk bakıcıları arasında popüler olarak öne çıkmayı başarıyor. Disiplin ve şefkati bir arada sunan Filipinli bakıcılar, çocuğunuz için farklı kültürleri tanımanın yanı sıra sağlıklı bir gelişim göstermeleri konusunda da fayda sağlıyor.

Filipinli Bakıcı Fiyatları Nelerdir?

Son dönemde çok fazla rağbet gören Filipinli bakıcı fiyatları, bakıcının eğitimi, yaşı , iş deneyimi, vereceği referanslar gibi özelliklere göre farklılık göstermektedir. Ayrıca çocuk bakıcısının yapacağı iş, bakmakla yükümlü olduğu çocuk sayısı, çalışma zamanı görev ve sorumlulukları da belirlenecek olan fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Genel olarak aylık ücretlerinin uygun olduğu, Filipinli bakıcılar çocuk gelişimi konusunda eğitimli, yetenekli ve sorumluluk sahibi oldukları için ücretlendirmeleri de bu doğrultuda değişiklik gösterebiliyor.

Filipinli Bebek Bakıcının En Belirgin Özellikleri Nelerdir?

  • Pozitif, titiz, çalışkan, dürüst, güvenilir, iyi eğitimli ve referanslı bakıcılardır.
  • Yatılı olarak yada yarı zamanlı çalışabilirler.
  • Çocuk gelişimi alanında eğitimleri vardır.
  • Sorumluluklarının farkında olan dürüst çalışanlardır.
  • Acil durumlarda ve ilk yardım konularında bilgi sahibi ve soğukkanlıdırlar.
  • Ana dillerinin dışında İngilizceyi de bilirler.
  • Aylık maaşları oldukça uygundur.

Filipinli Bakıcının Göze Çarpan Özellikleri

Filipinli bakıcıların uygun fiyatlar ile yatılı olarak işe başlama imkanının olması oldukça avantajlı bir durum oluşturuyor. Genel olarak sorun yaşatmayan, iş ahlakı ve disiplini yüksek olan Filipinli bakıcılar, kolay ve sağlıklı iletişim kurabilen kişilerdir. Çocuk bakıcısı konusunda titizlik ve hassasiyet gösteren ailelerin tercihi olan Filipinli bakıcılar ülkemize kolay uyum sağlamaları, ve Türklerle olan iletişimlerinin iyi olması nedeniyle başarılarını ortaya koyabiliyorlar. Filipin kökenli bakıcılarla çalışmayı tercih edenler arasında sanat camiasının ve sosyetenin önde gelen isimleri de bulunuyor.

Filipinli Bakıcı İle Çalışma Koşulları Nasıl Olmalıdır?

Filipinli bakıcı ile çalışma şatları ve sözleşme ile ilgili detaylar görüşüldükten sonra, ne şekilde bir iş talep ettiğinizi belirlemeniz gerekiyor. Çoğu zaman yatılı olarak tercih edilen Filipinli bakıcılar ile günlük olarak ya da belirli zaman aralığında da anlaşma sağlanabiliyor. Çocuğunuzun bakıcı ile uyum süreci ve bakıcının çalışma disiplini doğrultusunda bir döneme süreci şansınız oluyor. Çalışma saatleri, görev tanımı, maaş ve izin günleri konusunda anlaşma esnasında tüm çizgiler kesin olarak belirlenmesi de önem taşıyan konular arasında bulunuyor.

Filipinli bakıcılar ile ilgili anlaşmalı olduğumuz kurumlar ile irtibata geçerek bu anlamdaki beklentileriniz doğrultusunda kurumsal destek alabilirsiniz.