Neden Yabancı Bakıcı?

Türkiye’de son yıllarda Türk bakıcı yerine çocuklu-çocuksuz aileler, hasta bakımı için yada yaşlı bakıcı için aileler neden yabancı bakıcı tercih etmektedir? Yabancı bakıcı tercih edilmesinin bir çok nedeni bulunmaktadır. 

Türk bakıcı adayları genellikle yatılı olarak çalışamamaktadır. Sebebi ise; genellikle aile düzenini koruyabilmek adına gündüzlü çalışmayı tercih etmektedir. Türk çocuk bakıcısı adayları genellikle evli oldukları için yatılı çalışmaz. Bundan kaynaklı olarak çalışan ve çocuklu aileler çok erken saatlerde işe gittikleri için ev hizmetlisi ve çocuk bakıcısı olan personelin evde yatılı kalarak çalışanı tercih etmesine sebep olmuştur. 

Yabancı bakıcı dediğimiz kişiler; ülkemizde genellikle en çok tercih edilen yabancı bakıcı portföyü olarak Özbek, Türkmen, Kırgız, Gürcü, Kazak, Moldov vb. kökenli ülke vatandaşlarını tercih etmektedir. Zaman içerisinde aileler çocuklarının ingilizce yada yabancı dil öğrenmesi için diğer ülke vatandaşlarını tercih etmeye başlamıştır. Başlıca diğer yabancı uyruklu bakıcı adayları arasında ise; nepalli, etiyopyalı, endonezyalı, nijeryalı ve filipinli bakıcı yer almaktadır. 

Aradığınız size en uygun yabancı uyruklu hasta bakıcı, yaşlı bakıcısı ve bebek – çocuk bakıcısı için hemen bizi arayabilirsiniz. 

Yabancı bakıcı bulmanın en kolay yeri DORA Danışmanlık ” Doğru Adrestesiniz…”

HEMEN ARA PERSONEL TALEP FORMU

Bir cevap yazın