Hastane hasta bakıcı ücretleri

Hasta bakıcı ücretleri; evde yada hastane ortamında olmak üzere farklılık göstermektedir. Ayrıca daha bir çok neden bakıcı ücretlerinin değişmesine etkendir. Hasta bakımı yapacak kişinin yetkinliği önemli konuların başında gelir.

Örneğin; evde yatılı hasta bakıcı, evde gündüzlü hasta bakıcı, evde yarım gün hasta bakıcı, evde saatlik hasta bakıcı, evde yatalak hasta bakıcı, evde refakatçi hasta bakıcı, hastane de yatılı hasta bakıcı, hastane de gündüzlü hasta bakıcı, hastane de yarım gün hasta bakıcı, hastane de saatlik hasta bakıcı, hastane de yatalak hasta bakıcı, hastane de refakatçi hasta bakıcı ücretleri için bizi arayabilirsiniz. 

Hastane | Evde Hasta Bakıcı

Hasta bakımı; hastanın fiziksel durumu ve ruhsal sağlık durumuna göre özel hasta bakıcı ile bakım gerektirebilir. Ayrıca doğuştan engelli yada sonradan fiziksel engeli bulunan hastalara bakım yapabilecek yetkinliğe sahip hasta bakıcı ücretleri diğerlerine göre biraz daha yüksek olabilir. Hasta bakıcı olarak görev yapan her konuda tibbi bilgiye sahip bay veya bayan hemşire hasta bakıcısı da bulunmaktadır.

Yatılı | Gündüzlü | Saatlik Hasta Bakıcı Görevleri

Yaşlı veya hastanın ;

  • İlaç takibi; Hastanın evde yada hastane ortamında alması gereken ilaçların saatinde verilmesi. Vital bulguların; (ateş, nabız, tansiyon) düzenli takibi yapılmalıdır.
  • Beslenme desteği; Hastanın doktoru tarafından tavsiye edilen yemesi gereken yemeklerine ve beslenme programına harfiyen uyulmasını sağlamak gerekir.
  • Banyo desteği; Hastanın mahremiyetinin korunarak, motivasyonu ve ruhsal durumunu koruyarak kişinin öz bakımların yapılmasına destek olunması ve tüm vücut bakım temizliğinin sağlanması gerekir.
  • Ağız bakımı; Ağız içi ve diş temizliğinin düzenli sağlanması Eğer takma diş varsa bakımlarının yapılması zorunludur.
  • Kıyafet desteği; Giyinmesine her vakitte destek olunması, iklime uygun giysi seçimleri konusunda doğru karar verebilmek gerekir.
  • WC Desteği; Hastanın tuvalet ihtiyacına mahremiyeti korunarak destek olunması yanı sıra sürekli büyük abdesti ve idrar takipleri yapılarak enfeksiyonlardan uzak tutulmalıdır.
  • Uyku takibi; Hastanın uyku düzeninin bozulması günlük yaşamını ciddi anlamda olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle uyku saatlerinin belirlenmesi ve belli bir düzen içerisinde devam ettirilmesi gerekir. 
  • Aktivite ve egzersiz desteği ; yaşlının / hastanın bağımsızlığını desteklemek için günlük aktiviteler ile desteklenmesi gerekir.

Hasta Bakıcı Ücretleri 2020

Hasta bakıcı ücretleri; gündüzlü,yatılı,12 saat/24 saat şartlarında çalışırlar, buna bağlı olarak yatılı hasta bakıcılar 6 gün yatılı ve  bir gün izinli çalışırlar. Daha önce konusunda referanslı ve deneyimli veya kesinlikle eğitimli olmalıdırlar.Yatılı hasta bakıcıları ücretleri hastanın özeliğine ve hasta bakıcının profili ve referans süresi,eğitimine göre belirlenmektedir.
2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da en düşük hasta bakıcı ücreti 2500 TL başlar 4500 TL kadar çıkabilmektedir.
Gündüzlü hasta bakıcıları; 08:00 Akşam :18:00/19:00 kadar çalışırlar. Hasta bakıcının profili ve referans süresi,eğitimi aylık maaş belirlenmesinde göz önüne alınır. Gündüzlü ücretleri: 2250 TL -3500 TL arasındadır.

Yarım Gün Hasta Bakıcı Ücretleri;

12 saat hasta bakımı 150 / 250 TL
24 saat hasta bakımı 225 / 350 TL

Hasta bakıcı hizmetlerini aylık gündüzlü 12 saat veya aylık yatılı 24 saat sürekli alabileceğiniz gibi haftanın belli günlerinde veya hasta bakıcınıza ait izin günlerinde 12 yarım gün belli zamanlar için de talep edebilirsiniz.

Dora Danışmanlık olarak acil ve özel bakıcı ihtiyacınız da hemen bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın